Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Oddíly
Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod X PIX Melen mail_elektro
Advertisment
 

mail_elektro

 -----Original Message-----

From: Jan Hájek [mailto:hajekjanimp@seznam.cz] 
Sent: Sunday, May 02, 2010 7:26 PM
To: elektro@fccgroup.cz
Subject: Ing.J.Melen Rodinný dům a hromosvod

Vážená redakce,

se zájmem jsem si přečetl článek Ing. J.Melena v Časopise Elektro č.5 2010, zvláště pak pasáž, kde bylo hezky rozebráno to, co jsem napsal v jednom z předchozích čísel.

Autora článku si Vážím a v elektrotechnice bylo jeho jméno zárukou odbornosti.

Vzhledem k tomu, že jsem nedostal prostor pro vyjádření se k textu, před jeho vydáním usuzuji, že o mé texty (beztak nehonorované) již nemáte zájem a rád tedy přenechám tento prostor autorům s vyšším kreditem.

 

Je škoda, že redakce se stejným ohledem, jako poskytla autorovi článku prostor pro jeho názory, nepřistoupila i k zmiňovanému zdroji, když jí nepřipadalo důležité se optat jeho autora.

Po raději pomalém přečtení mého textu, by zúčastnění s úžasem zjistili, že se autor odpovědi dopustil stejného prohřešku, proti kterému byl článek zaměřen.

Nepochopil text, respektive si text vyložil opačným způsobem, než byl jeho smysl.

 

Chápu, že odborný časopis není diskusním fórem, kde by bylo vhodné zaplavovat stránky textem reakce, reakce na reakci, … navíc pokud se jedná o kauzu způsobenou jak předpokládám pouhou nepozorností, která se hodila jako úvod pro detailní právní a jazykový rozbor.

 

Pro řekněme svoje očištění, přeci jenom můj článek je prezentován jako demagogický a navíc se špatnou technickou terminologií, kromě názvu se výraz hromosvod nikde jinde neuvádí, nicméně  je autorem neustále uváděn bez toho aby si uvědomil, že hromosvod je pouze jednou z komponent ochrany před bleskem, zvolím formu zpravodaje  webuwww.kniSka.eu (cca 3000 odběratelů).  Aby si čtenář mohl utvořit svůj názor, poskytnu mu články v pořadí jejich zveřejnění a i tuto moji reakci Vám, v nezměněné formě.

 

Jako námět dalšího příspěvku můžete zvolit pro čtenáře jistě zajímavé téma: Proč takto brilantní rozbor vyhlášky MMR, nebyl autor schopen udělat po dobu jejího několikaletého vyvěšení k připomínkování na webu MMR a je nucen se nyní zařadit do houfu kritiků, kteří svým časem mrhají na vyjmenovávání věcí, které by udělali lépe, pokud by se jim chtělo.

 

 

Honza Hájek

+420 737 246 347

honza@elektrika.cz

http://janhajek.com/

http://www.kniska.eu/lide/jan-hajek-1

 

From: Jiří Kohutka [mailto:elektro@fccgroup.cz]
Sent: Monday, May 03, 2010 12:14 PM
To: hajekjanimp@seznam.cz
Subject: RE: Ing.J.Melen Rodinný dům a hromosvod

 

Ahoj Honzo!

mrzí mě, že text  kolegy Melena v E05 tě (zjevně) tak moc dožral. Resp. skutečnost, že jsme tě o něm nezpravili.

Prosím tě - nebylo vůbec účelem tě naštvat, tomu přece sám nevěříš! Naopak si tvých aktivit a příspěvků velice ceníme. Prostě jsme čtenářům problematiku přiblížili i z jiné strany.

A nechat nejdřív autory si věc vyříkat? Mám takový případ právě rozpracovaný a výsledek je, že autoři se už po vzájemné šavlovačce ignorují a jinak velice zajímavá tematika pro článek i pro odbornou veřejnost je na mrtvém bodě a není nijak řešena.

Každopádně - omlouvám se ti za byť nechtěné dotknutí se tvé autorské cti a umu a věřím, že po klidnějším zhodnocení kdykoliv využiješ prostoru v Elektro k vyjádření svých názorů a stanovisek.

Zdravím ...!

Jirka K.

 

 

Ing. Jiří Kohutka

šéfredaktor

Elektro – časopis pro silnoproudou elektrotechniku

 

FCC Public s. r. o. – vydavatelství odborné literatury

Pod Vodárenskou věží 4

182 08 Praha 8

elektro@fccgroup.cz

www.odbornecasopisy.cz


Advertisment
« duben 2024 »
duben
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930