Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Oddíly
Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod KniSka Články HVI Workshop - Praktický trénink montáže izolovaných hromosvodů
Advertisment
 

HVI Workshop - Praktický trénink montáže izolovaných hromosvodů

Každé znalosti a dovednosti je třeba neustále prohlubovat a obnovovat, jinak se odborník neudrží na špičce.

Workshop na montáž vodiče HVI             
 

 

Na rozdíl od ostatních výrobců materiálů hromosvodných součástí společnost DEHN + SÖHNE kromě výrobků nabízí hlavně technická řešení s jejich pomocí. Pro správné řešení je tedy nejenom důležitý kvalitní výrobek, ale i jeho správné použití v celém systému. Mezi tyto špičkové výrobky, které je třeba instalovat s ohledem na jejich fyzikální parametry bezesporu patří vodič HVI.

IMG_0425.jpg

V prostorách rakouského zastoupení společnosti DEHN + SÖHNE se uskutečnil jeden s Workshopů na téma správné instalace vodiče HVI. Součástí školení byla teoretická část, kdy byly probrány všechny aspekty ochrany před bleskem podle platných norem, které se týkají vodičů HVI. Seminář vedl Michael Knauer z projekčního oddělení společnosti DEHN + SÖHNE.

Do detailu byly vysvětleny všechny podmínky a omezení správné instalace vodičů s vysokonapěťovou izolací a ve druhé, praktické části byly skupinám účastníků zadány úkoly k vyřešení za pomoci vodičů HVI. Československo polský tým se se svojí aplikací umístil na pomyslné špičce a to díky účasti nejlepšího hromosvodáře tohoto regionu Dalibora Šalanského.

IMG_0428.jpg

               Díky mezinárodní skladbě účastníků, byla velmi zajímavá závěrečná diskuze. Tyto semináře určené pro montéry a projektanty, kteří vytváří řešení za pomoci izolovaného vodiče HVI v současné době společnost DEHN + SÖHNE pravidelně organizuje na území Německa a Rakouska. Česká republika je další zemí, kde se tento seminář v blízkém horizontu uskuteční.

IMG_0436.jpg

           

 

 

 

 

 

    Tento praktický Workshop je dalším krokem k zvýšení odborné kvalifikace specialistůIMG_0461.jpgochrany před bleskem tak, aby při montáži a návrhu nedocházelo k chybám, které zbytečně degradují celé řešení. Bylo by jistě pro zákazníky výhodné, kdyby vyžadovali pro montáž pouze vyškolené montéry a revizní techniky se zkušeností a potřebnými znalostmi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisment
« červen 2024 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930