Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Oddíly
Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod KniSka Články Anténa na domě, který nemá hromosvod
Advertisment
 

Anténa na domě, který nemá hromosvod

Rodinný dům je bez hromosvodu, co s anténou na střeše.

Rodinný dům je bez hromosvodu, co s anténou na střeše.


V této věci vládne zajímavá schizofrenie. Majitel objektu se na jednu stranu domnívá, že blesk ho nezasáhne a proto si nepořídil funkční ochranu před bleskem, ale instalace antény tuto jeho jistotu trochu dost nahlodá.

Začne přemýšlet: ,,Co bych měl udělat abych nevyhořel, až blesk tu mojí anténu trefí?,, Pokud se optá někoho znalého, nad jedinou rozumnou radou: ,,Udělej hromosvod!,, většinou mávne rukou.

Co se tedy nabízí?

varianta Stoik:

Nedělá se nic, jen se stožárek antény přizemní na nejbližší zem, v tomto případě třeba v nejbližší zásuvce. Jediné co instaluje jsou svodiče přepětí, které ochrání TV v případě úderu do sousedova domu, ale ne do jeho.


varianta Kutil:

Stožár uzemní hromosvodním, nebo jiným drátem a vedle domu zakope desku, nebo tyč. Nasadí svodiče přepětí. Oproti stoikovi, po zásahu bleskem bude mít ještě čas zbalit si nejnutnější doklady a pak opustit hořící objekt, díky kopání zemniče bude mít lepší kondici než stoik a tak bude rychlejší.¨


varianta Realista:

Jakmile začne mít obavu z blesků, zainvestuje do kompletní ochrany před bleskem, protože částečné řešení je pouze vyhazováním peněz. Více v KniSka 2.0Advertisment
« červen 2024 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930